Papier bawełniany Carta eterna A3

Symbol: cartaeterna-1
45.60
szt.
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 17
Odbiór osobisty 0
Poczta Polska 17
Paczkomat inpost 18
Kurier 19
Dostępność Mało
Waga 1 kg

Zamówienie telefoniczne: 793015354

Zostaw telefon

Papier bawełniany, pozwalający w maksymalnym stopniu zbliżyć się do realiów pracy fotografa w wieku 19tym, kiedy fotografie wykonywane były na papierach bardzo cienkich, o gramaturze porównywalnej z (lub niższej) niż kartka papieru zeszytowego, pozbawionych faktury, co zapewniało niezwykłą jakość obrazu, trudną do uzyskania na współczesnych papierach akwarelowych. Po naklejeniu na sztywne podłoże obraz wtapiał się w nie pozostając idealnie gładkim i trwałym, nawet jeśli sam papier miał niewielką sztywność.

Oferowany przez nas papier o gramaturze 95 g/m2 i kolorze naturalnej bieli (bez wybielaczy optycznych), wykonany w całości z celulozy bawełnianej, pozwala uzyskać efekt maksymalnie zbliżony do tak właśnie wykonanej fotografii. Papier posiada neutralne pH i jest wolny od rezerwy alkalicznej, która może niekorzystnie wpływać na niektóre z dawnych procesów fotograficznych. Posiada certyfikat ISO PAT, co gwarantuje jego trwałość oraz brak negatywnego wpływu na fotografie. Papier sprawdza się znakomicie m. in. w technice cyjanotypii, również jednoroztworowej, papieru solnego (przy odpowiednio dobranej recepturze) czy brązu Vandyke, w którym daje bardzo ciemną tonację i znacznie wyrazistszy obraz niż większość papierów akwarelowych. Jest wystarczająco sztywny by mniejsze formaty zdjęć pozostały niepodklejone, w przypadku większych formatów zdjęcia powinny po wykonaniu zostać naklejone na odpowiednie podłoże na przykład na kartony muzealne i podkładowe znajdujące się w naszej ofercie.

Papier ma dość dobrą wytrzymałość po zamoczeniu, pozwalającą na jego obróbkę nawet w formacie A3, choć tak duży rozmiar wymaga znacznej ostrożności by uniknąć jego przerwania. Po namoczeniu jest dość miękki co powoduje, że jest stosunkowo mało podatny na zagięcia i załamania. Po wysuszeniu powierzchnia papieru jest równa, z minimalnym falowaniem, co pozwala na prezentację zdjęć zarówno w formie podklejonej, jak swobodnej.

Format A 3+ (10szt) 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.