Papier biały Carta d'archivio A3+

Symbol: papcartadarch-1
44.50
szt.
Opinie
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 18
Odbiór osobisty 0
Paczkomat inpost 18
Kurier 19
Poczta Polska 20
Dostępność Średnia dostępność
Waga 2 kg
Zostaw telefon

W wielu 19tym fotografie wykonywane były na papierach bardzo cienkich, o gramaturze porównywalnej z (lub niższej) niż kartka papieru zeszytowego, pozbawionych faktury, co zapewniało niezwykłą jakość obrazu, trudną do uzyskania na współczesnych papierach akwarelowych. Po naklejeniu na sztywne podłoże obraz wtapiał się w nie pozostając idealnie gładkim i trwałym, nawet jeśli sam papier miał niewielką sztywność.

Oferowany przez nas papier o gramaturze 70 g/m2, wykonany w całości z celulozy pozwala uzyskać efekt maksymalnie zbliżony do tak właśnie wykonanej fotografii. Papier posiada zwiększającą jego trwałość rezerwę alkaliczną i jest wolny od przyspieszającej starzenie ligniny. Posiada certyfikat ISO 9706 i PAT, co gwarantuje jego trwałość oraz brak negatywnego wpływu na fotografie. Papier sprawdza się znakomicie m. in. w technice cyjanotypii, papieru solnego czy brązu Vandyke, w którym daje bardzo ciepłą tonację i znacznie wyrazistszy obraz niż większość papierów akwarelowych. Jego niewielka sztywność oznacza, że zdjęcia powinny po wykonaniu zostać naklejone na odpowiednie podłoże.

Papier ma przyzwoitą wytrzymałość po zamoczeniu, pozwalającą na jego obróbkę nawet w formacie A3, choć tak duży rozmiar wymaga znacznej ostrożności by uniknąć jego przerwania. Po namoczeniu jest miękki co powoduje, że nie powstają na nim zagięcia i załamania. Po wysuszeniu powierzchnia papieru jest mocno pofalowana, dlatego fotografia musi zostać naklejona na sztywniejsze podłoże. Do tego celu polecamy kartony muzealne i podkładowe znajdujące się w naszej ofercie.

Oprócz wykonywania zdjęć, papier znakomicie nadaje się też do pakowania i przechowywania fotografii czy innych prac wykonanych na papierze, może być także stosowany jako bezpieczna archiwalnie przekładka chroniąca powierzchnię zdjęcia.

Opakowanie zawiera 50 szt arkuszy w rozmiarze A3+

Szerokość (mm) 400
Wysokość (mm) 500
Głębokość (mm) 20
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.