Shen Hao PTB45-B

Symbol: PTB45-B

Shen Hao PTB45-B to jedna z najciekawszych konstrukcji tego producenta, aparat gwarantujący solidną, stabilną konstrukcję pomimo niewielkiej wagi, a jednocześnie zapewniający bardzo szeroką gamę ruchów poszczególnych standardów i oferujące niezrównane możliwości fotograficzne. Zastosowanie stopu aluminium pozwoliło na dalsze ograniczenie wagi aparatu w porównaniu do innych konstrukcji tego typu. Zastosowanie śruby do ustawiania ostrości oraz zmiennej pozycji przedniego standardu umożliwiło z jednej strony znaczne ograniczenie wagi i wielkości aparatu (jest to najlżejszy aparat 4x5 cala w gamie Shen Hao i jeden z najlżejszych jakie w ogóle są produkowane), z drugiej strony zapewnia niezwykle precyzyjne i wygodne ustawianie ostrości.

Brak towaru
6599.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 18
Odbiór osobisty 0
Paczkomat inpost 18
Kurier 19
Poczta Polska 20
Dostępność Brak towaru
Waga 3 kg
Zostaw telefon

4x5 cala to bez wątpienia najpopularniejszy format wśród wszystkich kamer wielkoformatowych, format zapewniający połączenie znakomitej jakości obrazu uzyskiwanego dzięki użyciu kamery i negatywu wielkoformatowego oraz możliwości fotograficznych wynikających z elastycznej konstrukcji aparatu z dużą wygodą i mobilnością osiągniętym dzięki niewielkim rozmiarom i wadze samej kamery. Szczególnie użytecznymi okazują się być tzw. kamery polowe (ang. Field camera), czyli niewielkie, składane aparaty o kompaktowej konstrukcji znakomicie nadające się do pracy w terenie, szczególnie, jeśli nie wiąże się to z zauważalnym ograniczeniem oferowanych przez dany aparat możliwości fotograficznych.

Shen Hao  PTB45-B to jedna z najciekawszych konstrukcji tego producenta, aparat gwarantujący solidną, stabilną konstrukcję pomimo niewielkiej wagi, a jednocześnie zapewniający bardzo szeroką gamę ruchów poszczególnych standardów i oferujące niezrównane możliwości fotograficzne. Zastosowanie stopu aluminium pozwoliło na dalsze ograniczenie wagi aparatu w porównaniu do innych konstrukcji tego typu. Zastosowanie śruby do ustawiania ostrości oraz zmiennej pozycji przedniego standardu umożliwiło z jednej strony znaczne ograniczenie wagi i wielkości aparatu (jest to najlżejszy aparat 4x5 cala w gamie Shen Hao i jeden z najlżejszych jakie w ogóle są produkowane), z drugiej strony zapewnia niezwykle precyzyjne i wygodne ustawianie ostrości.

Shen Hao PTB45-B to:

Wysoka jakość wykonania i trwałość

Aparat wykonany został ze szczególną starannością, z której marka Shen Hao z resztą słynie od lat, z materiałów gwarantujących wysoką trwałość i solidność konstrukcji; czarnego orzecha oraz stopu aluminium. Pomimo niewielkich rozmiarów i wagi, wszystkie zastosowane elementy posiadają dużą wytrzymałość, a cała konstrukcja zapewni stabilność nawet przy zastosowaniu stosunkowo ciężkich obiektywów i pracy w trudnych warunkach atmosferycznych

Kompaktowa budowa

Pomimo ogromnego zakresu ruchów przedniego standardu i dużego zakresu ruchów standardu tylnego orazi bardzo solidnej konstrukcji, aparat jest bardzo  lekki (jedynie 1,4 kg) i  kompaktowy (170x180x90 mm), co udało się osiągnąć dzięki typowej dla kamer polowych konstrukcji składanej. Po złożeniu, aparat stanowi poręczną kostkę wyposażoną w wytrzymały uchwyt i może być przenoszony bez torby czy plecaka fotograficznego tak, jak normalnie nosimy aktówkę. Jest to jedna z najlżejszych i najbardziej kompaktowych konstrukcji o formacie 4x5 cala, a jednocześnie najlżejszy taki aparat w ofercie Shen Hao. Jako taki sprawdzi się znakomicie przede wszystkim w fotografii podróżniczej, czy na przykład górskiej, choć znaczny zakres ruchów przede wszystkim przedniego standardu i szeroki zakres wyciągów miecha czynią z niego narzędzie uniwersalne, znakomite np. w fotografii architektury czy portrecie.

Oceniając rozmiar kamery wielkoformatowej i pełnego zestawu umożliwiającego fotografowanie z jej pomocą, powinniśmy pamiętać, że o ile sam korpus aparatu może nieco przewyższać wielkością lustrzankę, o tyle współpracujące z nim obiektywy są zazwyczaj znacznie mniejsze niż te stosowane z lustrzankami. Dlatego też plecak zawierający kamerę Shen Hao PTB45-B wraz z kompletem trzech obiektywów i 4 kaset i tak najprawdopodobniej będzie mniejszy i lżejszy niż plecak zawierający lustrzankę z podobnym wyposażeniem.

Ogromne możliwości fotograficzne

Shen Hao PTB45-B to modelowy wręcz przykład znakomitego kompromisu pomiędzy zapewnieniem bardzo dużych możliwości fotograficznych, a kompaktową konstrukcją i przystępną ceną. Choć cała konstrukcja to typowa kamera polowa, składana i łatwa w transporcie, zapewnia ona niezwykle szeroki wachlarz przesuwów i pochyłów, szczególnie w odniesieniu do przedniego standardu. Wszystko to sprawia, że Shen Hao PTB45-B to naturalny wybór osób pragnących cieszyć się nieskrępowaną możliwością najwyższej klasy obrazu, a jednocześnie zwracających uwagę na wagę czy rozmiar używanego aparatu. Ciekawostką, a jednocześnie niezwykle użyteczną cechą tego aparatu jest niezwykle krótki minimalny wyciąg miecha umożliwiający pracę z obiektywami szerokokątnymi, szczególnie przydatnymi np. przy fotografii architektury.

Możliwości aparatu znakomicie zwiększa fakt, iż format zdjęć można zmieniać z formatu 4x5 cala na 9x12 cm poprzez prostą wymianę kaset. Dodatkowo, do aparatu dostępne są tzw roll kasety umożliwiające pracę z błoną zwojową typu 120, których zastosowanie czyni z kamery de facto aparat średnio-formatowy bądź panoramiczny, a wszystko to bez konieczności kupowania dodatkowej optyki. Niezależnie też od tego, czy pracujemy z kliszami arkuszowymi czy za pomocą odpowiedniej kasety wykorzystujemy błonę zwojową, cały czas do dyspozycji mamy pełen zakres ruchów oferowanych przez tą unikatową konstrukcję.

Niezaprzeczalny styl i piękno

Dzięki  zastosowaniu niezwykle pięknych materiałów; sezonowanego drewna z czarnego orzecha oraz stopu aluminium połączonych ze starannym i przemyślanym projektem, kamera Shen Hao PTB45-B to nie tylko sprzęt niezwykle funkcjonalny i praktyczny, ale także aparat niezwykle piękny, natychmiast zwracający na siebie uwagę swą unikalną urodą. Niby uroda nie jest najważniejsza, ale przecież fotografując, wszyscy stajemy się wrażliwi na piękno.

Dane techniczne:

Typ aparatu: kamera polowa składana

Wyciąg miecha: 45-390

Waga/wymiary: 1,4kg, 170x180x90mm

Materiały: czarny orzech i stop aluminiowy

Zakres ruchów przedniego standardu: przesuw w górę: 45mm, przesuw w dół: 35mm, przesuw w bok: 38mm w każdą stronę, skręt: 60°w każdą stronę, pokłon: 60° w każdą stronę

Zakres ruchów tylnego standardu: skręt: 30° w każdą stronę, pokłon do przodu: 
90°, pokłon do tyłu: 35°

Format negatywu: 4x5 cala

Czas oczekiwania na realizację zamówienia: ok 4 tygodnie

Prezentowany na zdjęciu obiektyw nie stanowi części sprzedawanego zestawuNie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.