Ilford simplicity box zestaw chemii do wywoływania filmów

Symbol: 2476
69.80
szt.
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Poczta Polska 15
Paczkomat inpost 16
Kurier 19
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 793015354

Zostaw telefon

WYWOŁYWACZ ILFOSOL 3 ILFORD SIMPLICITY 60ML

Nowoczesny wywoływacz, opracowany w celu wykorzystania pełnego potencjału konwencjonalnych emulsji filmowych czarno-białych, zapewnia drobne ziarno i optymalną ostrość przy pełnej czułości filmu. Idealny dla filmów o średniej i niskiej czułości takich jak FP4+ , PAN 100, PAN F+.
Wywoływacz Ilfosol 3 to odczynnik jednorazowego użytku typu "użyj i wyrzuć". Opakowanie 60ml w saszetce należy rozpuścić w 540ml wody o temperaturze 20 lub 24° C. Przyjmuje się temperaturę otrzymanego wywoływacza na 20 ° C lub w warunkach cieplejszych 24 ° C, która może być temperaturą łatwiejszą do osiągnięcia.

Temperatura otrzymanego roztworu ma wpływ na czas wywoływania. Sprawdź w tabeli Rekomendowane Czasy Wywoływania dla odpowiedniego rodzaju filmu, czułości ISO/DIN i temperatury. W charakterystyce uwzględniono czasy wywoływania dla obu temperatur (20 ° C i 24 ° C).
Z jednej saszetki wywoływacza możesz wywołać 2 negatywy 35 mm (135) lub 1 negatyw 120 w 2 szpulowym koreksie. 

PRZERYWACZ ILFOSTOP ILFORD SIMPLICITY 30ML

ILFORD ILFOSTOP to bezwonny przerywacz na bazie kwasu cytrynowego. Ma za zadanie zneutralizować zasadowy odczyn resztek wywoływacza na powierzchni wywołanego negatywu. W chwili gdy wylewamy wywoływacz na negatywie pozostaje cienki filtr wywoływacza, który nadal pracuje. Wlewając kwaśny przerywacz Ilford Ilfostop zachodzi reakcja neutralizacji wywoływacza. Ma to duże znaczenie przy utrwalaniu filmu.  ILFOSTOP pomaga bowiem utrzymać wysoką sprawność kolejnej kąpieli: utrwalającej (Rapid Fixer) przez neutralizację zasadowego wywoływacza. Dzięki temu kąpiel utrwalająca charakteryzuje się wysoką sprawnością.
Przerywacz ILFOSTOP zawiera barwnik wskazujący kiedy roztwór jest zużyty, a roztwór zmieni się z koloru słomkowego na magentowy (fioletowy-czerwony). Wykorzystaj ponownie tylko w tej samej sesji. Z jednej saszetki można wykonać kąpiel przerywającą dla 2 negatywów 35 mm (135) lub 1 negatywu 120 w 2 szpulowym koreksie. Zaprojektowane do użytku w koreksach obsługujących dwie szpule, o pojemności 600 ml.

UTRWALACZ ILFORD RAPID FIXER SIMPLICITY 100ML

ILFORD RAPID FIXER to szybki utrwalacz w postaci płynnego koncentratu. Łatwy i wygodny do stosowania w zakresie temperatur 18-40 ° C do utrwalania w procesie ręcznym (koreks). Z jednej saszetki można wykonać kąpiel utrwalającą dla 2 negatywów 35 mm (135) lub 1 negatywu 120 w 2 szpulowym koreksie. Zaprojektowane do użytku w koreksach obsługujących dwie szpule, o pojemności 600 ml.

ZWILŻACZ ILFOTOL ILFORD SIMPLICITY SASZETKA 25ML

Zwilżacz zapobiega powstawaniu śladów po kroplach wody na negatywie. Dla środka zwilżającego, stosuje się dwie nakrętki na 600 ml - dodawane bezpośrednio do wody w koreksie. Saszetka zawiera wystarczającą ilość płynu do otrzymania 8 x 600 ml odczynnika. Po każdym użyciu należy szczelnie zamknąć nakrętkę. Z jednej saszetki można wykonać kąpiele dla 16 negatywów 35 mm (135) lub 8 negatywów 120 w 2 szpulowym koreksie. Zaprojektowane do użytku w koreksach obsługujących dwie szpule, o pojemności 600 ml.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.