Fotografia piktorialna - technika olejna

Brak towaru
1190.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Poczta Polska 15
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Jeśli masz już dosyć pobieżnych kursów czy warsztatów, w czasie których wszyscy uczestnicy kopiują wyłącznie przygotowane wcześniej przez prowadzącego negatywy i wszyscy wychodzą z takimi samymi zdjęciami, które tak naprawdę nie są ich autorstwa, nie chcesz po raz kolejny uczestniczyć w szkoleniu trwającym od 10tej do 18tej, w czasie których pół godziny przed zakończeniem sprzątaczka znacząco zagląda do sali, weź udział w naszym warsztacie.

Dołącz do świata fotograficznych technik szlachetnych poznając tajniki jednej z najważniejszych z nich; techniki olejnej. Weź udział w warsztacie, w czasie którego nie tylko będziesz pracował z wcześniej przygotowanymi negatywami, ale będziesz też miał możliwość przygotować własne negatywy, które następnie skopiujesz, przy pomocy doświadczonego instruktora, w technice olejowej, jednocześnie poznając jej tajniki i tworząc własne, unikalne fotografie. Przede wszystkim jednak, fakt, że warsztat trwa aż trzy dni, pozwoli nie tylko na szybkie zapoznanie się z techniką, ale na rzeczywiste nabranie wprawy w wykonywaniu odbitek. Ciągła pomoc prowadzącego pozwoli na natychmiastowe wychwycenie i skorygowanie błędów.

Technika olejowa to jedna z trzech najważniejszych technik szlachetnych, szczególnie popularnych wśród fotografów piktorialnych. Jest to technika pozwalająca na niespotykaną wręcz manualną kontrolę nad wyglądem powstającej odbitki w połączeniu z niezwykłą wiernością oddania szczegółów. Doświadczenie nabyte przy pracy z techniką olejną okaże się również bezcenne dla każdego, kto ma zamiar spróbować siostrzanej techniki bromoleju.

Warsztat rozpoczynamy od samodzielnego przygotowania papierów olejowych; w końcu przygotowanie materiałów to w technikach szlachetnych jedna z najważniejszych umiejętności, bez której ciężko mówić o twórczej niezależności. Będzie to też okazja do krótkiego wprowadzenia do techniki, wyjaśnienia sposobu, w jaki powstaje obraz czy wymiany doświadczeń.

Resztę warsztatu poświęcimy pracy nad odbitkami poznając różne podejścia do techniki olejnej, różne metody pracy pozwalające na uzyskanie bardzo odmiennych rezultatów fotograficznych. Zapewniamy także możliwość wydrukowania własnych negatywów z plików cyfrowych, dzięki czemu każdy będzie mógł nie tylko poznać tajniki techniki olejnej, ale również wykonać odbitki z własnych fotografii.

Na wszelki wypadek, dostępne będą również negatywy ćwiczeniowe.

Do dyspozycji będziemy mieli wszystkie materiały oraz zaplecze niezbędne do samodzielnego wykonania odbitek, a także do przygotowania negatywów wielkoformatowych z plików cyfrowych, dzięki czemu możliwość udziału w zajęciach nie zostanie ograniczona do użytkowników kamer wielkoformatowych.

Cena warsztatu obejmuje

  • zimne i gorące napoje,
  • przygotowane wcześniej papiery olejne,
  • papiery akwarelowe odpowiednie do pracy w technice olejowej,
  • wszystkie materiały i narzędzia niezbędne do przygotowania papierów olejowych,
  • farby drukarskie i narzędzia do ich nanoszenia,
  • źródło światła UV do naświetlenia zdjęć,
  • w pełni wyposażoną pracownię,
  • stanowisko do obróbki plików cyfrowych,
  • materiały do wydruku negatywów wielkoformatowych z plików cyfrowych (6 szt dla każdego uczestnika),
  • udział doświadczonego instruktora.


Zajęcia prowadzi Radosław Brzozowski

maksymalna ilość uczestników: 6

Data: 25-27 luty 2022

Miejsce: Zajęcia prowadzone są w Trąbkach Wielkich

Zapraszamy również do obejrzenia filmu o jednym z naszych ostatnich projektów fotograficznych: https://vimeo.com/149867990

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.